Czym jest hashtag?

„Zanim stało się to znanym określeniem, hashtagi po prostu odnosiły się do symbolu „#”. To wszystko zmieniło się w 2007 roku, kiedy Twitter zaczął używać hashtag jako metodę indeksowania słów kluczowych, aby ułatwić wyniki wyszukiwania. Od tego czasu większość portali społecznościowych korzysta z hashtagów w tym samym celu.

Hashtag jest znacznikiem treści i składa się ze słowa lub wyrażenia poprzedzonego symbolem #, po którym następują słowa kluczowe bez spacji między nimi. Hashtag jest używany w celu nawiązania do tematu lub rozmowy na portalach społecznościowych. Pomaga on osobom zainteresowanym danym tematem szybko znaleźć treści na ten sam temat. Hashtag wygląda tak: #stronainternetowa albo #grafika.

Wybierz mądrze dostawcę szablonu WordPress

Hashtagi są używane głównie w serwisach społecznościowych. Jak wspomnieliśmy wcześniej, hashtagi stały się sławne na Twitterze. Ale obecnie można używać hashtagów w innych sieciach społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook, Pinterest i Linkedin. Każdy, kto dzieli się treścią na dany temat, może dodać hashtag do swojej wiadomości. Inne osoby szukające tego tematu mogą szukać tego tagu, aby znaleźć inne, powiązane wiadomości na tej samej platformie społecznościowej.”

One Comment on “Czym jest hashtag?”

  1. Ciekawy artykuł. Wkońcu zrozumiałam o co chodzi w tych hasztagach. Chyba już stara jestem na te sprawy 😀

Dodaj komentarz