Czym są boty na Instagramie?

Bot to program komputerowy lub oprogramowanie, które automatycznie naśladuje zachowanie człowieka. A jeśli zastosujemy boty na Instagramie, można sobie wyobrazić, do czego są one wykorzystywane w tym serwisie społecznościowym: do zwiększania śledzących i interakcji.

Chociaż boty były już stosowane kilka lat temu w innych serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter, nie oznacza to, że można ich używać. W rzeczywistości Instagram ich nie dopuszcza (zgodnie z warunkami korzystania z serwisu). Podjęto też wiele działań w celu wyeliminowania kont, które działają jako boty.

Jak działają te boty?

Boty Instagrama używają interfejsu API do łączenia się z kontem i wykonywania automatycznych działań w Twoim imieniu. Oznacza to, że można polubić posty, zostawić komentarz, śledzić użytkowników, przeglądać Instagram Stories, a nawet wysyłać bezpośrednie wiadomości.

Tak więc, gdy bot połączy się z Twoim kontem, będziesz musiał skonfigurować tylko niektóre parametry w zależności od tego, co chcesz, aby robił. Boty są również często używane w grach komputerowych. Jeśli interesuje Cię ten temat, odsyłamy na stronę https://gamerank.pl/ Ponadto, bot zasadniczo  analizuje grupę odbiorców, którzy interesują się marką lub firmą użytkownika, segmentując profile, do których można kierować działania i z którymi można wejść w interakcję. Odbywa się to poprzez segmentację hashtagów, według lokalizacji, użytkowników, którzy śledzą inne konta itp.

Należy pamiętać, że boty nie posiadają sztucznej inteligencji i aby mogły wykonywać określone czynności, należy je skonfigurować. Do czego więc można wykorzystać te boty? Krótko mówiąc, w następujących przypadkach:

  • Follow i unfollow kont innych użytkowników.
  • Dawanie polubień.
  • Generowanie komentarzy.

Wielu marketerów zdecydowało się na korzystanie z botów na Instagramie, aby używać ich tylko do określonych zadań, które pozwalają im zaoszczędzić sporo czasu. Dlatego wykorzystują je strategicznie do konkretnych działań (np. automatyzacji odpowiedzi) lub w określonym harmonogramie. Pamiętaj, że chociaż istnieje możliwość używania botów, Instagram może uznać takie działania za nieprawidłowe i możesz zostać ukarany.