Elementy projektowania stron internetowych

Projektowanie. W ten sposób zorganizowana jest grafika i tekst. W projektowaniu stron internetowych, kluczowym celem jest pomoc oczom naszych gości w znalezieniu informacji, których szukają na pierwszy rzut oka. Obejmuje to utrzymanie równowagi, spójności i integralności projektu.

Kolor. Wybór kolorów zależy od celu naszego projektu strony internetowej i naszych gości; może to być prosty projekt czarno-biały lub wielokolorowy projekt strony. Nasza strona powinna oddawać osobowość naszej marki, przy użyciu odpowiednich kolorów.

Grafika. Należą do nich logotypy, zdjęcia, klipy lub ikony, które wzbogacają wygląd naszej strony internetowej. Aby były łatwiejsze w użyciu, powinny być umieszczone w odpowiedni sposób, współpracując z kolorem i treścią strony.

Przydatne wtyczki do WordPressa: urządzenia mobilne, SEO

Fonty. Zastosowanie kilku czcionek może poprawić wygląd strony internetowej. Większość przeglądarek internetowych może odczytywać tylko określoną liczbę czcionek, zwanych „czcionkami bezpiecznymi w sieci”, które są czcionkami wyświetlanymi poprawnie we wszystkich przeglądarkach, niezależnie od której wersji systemu Windows lub Mac używasz. Na przykład Verdana, Georgia, Times New Roman, Arial, Helvetica, Tahoma, Genewa, itd.

Treść. Treść i design mogą współgrać ze sobą w celu wzmocnienia przekazu strony internetowej poprzez obrazy i tekst. Tekst powinien być zawsze adekwatny i użyteczny, aby nie wprowadzać czytelnika w błąd i przekazac mu informacje, których potrzebuje. Treść powinna być zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek i mieć odpowiednią długość, z uwzględnieniem naszych odpowiednich słów kluczowych.

One Comment on “Elementy projektowania stron internetowych”

Dodaj komentarz