Przydatne wtyczki do WordPressa: urządzenia mobilne, SEO

Personalizowana strona logowania.

Jeśli posiadasz stronę stronę lub bloga, na którym użytkownicy lub autorzy posiadają nazwę użytkownika i hasło do logowania, nie oferuj typowej strony logowania, którą WordPress posiada domyślnie! Można ją dostosować, efektywnie zmieniać kolory, tekst, tło oraz nadać je bardziej profesjonalny i spersonalizowany wygląd.

Dostosuj bloga do urządzeń mobilnych.

Obecnie ruch z urządzeń mobilnych stanowi duży procent całego ruchu na stronach internetowych. Aby zapewnić optymalną nawigację dla użytkowników korzystających z telefonów lub tabletów z systemem Android lub iOS, należy użyć motywu responsywnego. Odnosi się to do projektu i struktury, która automatycznie dostosowuje się do różnych rozdzielczości i rozmiarów ekranu. Większość dostawców motywów premium oferuje w pełni elastyczne szablony. Sprawdź swój motyw, a jeśli nie masz tej funkcji lub widzisz, że źle wygląda na innych urządzeniach mobilnych, zainstaluj motyw responsywny lub użyj wtyczki, aby w ciągu kilku minut dostosować witrynę do urządzeń mobilnych: WP Touch Mobile Plugin.

Optymalizacja SEO.

Optymalizacja SEO jest jednym z głównych sposobów na generowanie ruchu do swojego bloga lub strony WordPress. Najważniejsze jest publikowanie wysokiej jakości treści i linków, ale ważne jest również, aby Twoja strona WordPress była dobrze zoptymalizowana. Aby dowiedzieć się jak zoptymalizować WordPress dla SEO, należy zainstalować wtyczkę WordPressu SEO firmy Yoast.

Wyłączenie komentarzy.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz jakiegoś powodu nie chcesz aby twoje strony lub artykuł były komentowanie, wyłącz tę opcję instalując wtyczkę – wyłącz komentarze. Za pomocą jednego kliknięcia możesz wyłączyć komentarze do postów, stron lub dowolnej kombinacji, której potrzebujesz.