Przydatne wtyczki do WordPressa: SPAM, komentarze, logowanie, podcast

Chroń się przed spamem.

Tak jak bezpieczeństwo jest bardzo ważne, tak samo unikanie SPAMu w komentarzach na blogu jest czymś, z czym musimy walczyć od pierwszego dnia założenia bloga. Jeśli nic z tym nie zrobisz, Twoja skrzynka odbiorcza i sekcja komentarzy zostanie szybko zaatakowana przez śmieciowe komentarze, które są niepotrzebne i tylko Cię irytują. Aby tego uniknąć, zainstaluj wtyczkę Akismet, najlepszą wtyczkę do eliminowania i zwalczania SPAMu w WordPressie.

Użyj dodatkowej zabezpieczeń logowania.

Aby uniemożliwić hakerom lub innym osobom o złych zamiarach dostanie się na naszą stronę WordPressa, dodaj dodatkowe logowanie dwuskładnikowe, które poprawi aspekty bezpieczeństwa podczas logowania się. Ta wskazówka jest bardzo przydatna, jeśli masz dużo zarejestrowanych użytkowników, którzy stale logują się na Twojej stronie. Aby dodać tę dodatkową warstwę zabezpieczeń, należy zainstalować wtyczkę: Dual Two Factor Authentication.

Zarabianie na stronie internetowej

Wtyczka do komentarzy.

Chociaż WordPress oferuje bardzo dobry system komentowania, bardziej zaawansowanym i społecznym sposobem na ułatwienie interakcji z czytelnikami bloga jest zainstalowanie wtyczki Disqus do dodawania komentarzy, synchronizowania ich z sieciami społecznościowymi i poprawy dyskusji. Wtyczka jest łatwa do skonfigurowania i w ciągu kilku minut możesz otrzymywać pierwsze komentarze na temat swoich wpisów.

Opublikuj swój własny podcast za pośrednictwem WordPressa.

Podcasty to świetny sposób na interakcję z publicznością. Oprócz tworzenia i publikowania podcastu na iTunes, Soundcloud lub innej platformie, możesz go również opublikować w WordPressie. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest wybranie usługi do przechowywania plików Podcast. Można to zrobić na własnym serwerze lub na innej usłudze, takiej jak Amazon AWS. Następnie zainstaluj wtyczkę Blubrry Powerpress Podcasting, wykonaj konfigurację i opublikuj swój podcast. Możesz również użyć wtyczki Smart Podcast Player Pata Flynna. Wtyczka jest droga, ale to najbardziej zaawansowana opcja, jaka istnieje.